top of page

KASKO

Kasko sizden kaynaklı meydana gelen kazalarda da aracınızda ortaya çıkan zararı kısmen veya tamamen karşılar. Yanma,Hırsızlık,Asıl anahtarın çalınması sonucu hırsızlık, Anahtar kaybı, Kötü niyetli hareketler, Terör,Deprem, Sel, Aracın yetkisiz kişilerce çekimi, Sigara ve benzer madde zararları meydana gelmesi durumunda aracınızı güvence altına aldıgından Kaskonun kapsamı daha geniştir.

Kasko sigortası, aracın çeşitli risklere karşı korunmasını sağlayan bir tür araç sigortasıdır. Zorunlu Trafik Sigortası'nın aksine, kasko sigortası isteğe bağlıdır. Yani, araç sahipleri bu sigortayı yaptırmak zorunda değillerdir, ancak genellikle araçlarını daha kapsamlı bir şekilde korumak isteyen kişiler tarafından tercih edilir. Kasko sigortası, genellikle aşağıdaki riskleri kapsar:

Kaza Kaynaklı Hasarlar: Araçta meydana gelen kaza sonucu oluşan maddi hasarları kapsar.

Çalınma ve Hırsızlık: Araç çalınması veya hırsızlık girişimleri sonucu oluşan zararları teminat altına alır.

Doğal Afetler: Deprem, sel, fırtına gibi doğal afetler nedeniyle oluşan zararları içerir.

Cam Kırılması: Araç camlarının kırılması veya zarar görmesi durumunda onarımları veya değişimini kapsar.

Yangın: Araçta meydana gelebilecek yangın sonucu oluşan hasarları korur.

Ferdi Kaza Sigortası: Sürücü ve araçta bulunan yolcuların kaza sonucu meydana gelen yaralanmalarını teminat altına alır.

Kasko sigortasının kapsamı poliçe şartlarına ve seçilen teminatlara bağlı olarak değişebilir. Ayrıca, kasko primleri, aracın değeri, marka-modeli, sürücünün profil bilgileri gibi faktörlere bağlı olarak belirlenir.

Kasko sigortası, araç sahiplerine araçlarını çeşitli risklere karşı koruma sağlayarak finansal güvenlik sunar.

bottom of page